daytonlogo

Vairāk kā 90 gadu laikā uzņēmums Dayton Group ir audzis un attīstījies. Tas sāka savu darbību kā tirdzniecības iekārtu kompānija Dayton Waaka Oy 1923. gadā Helsinkos, importējot Dayton Scale Company ražotos svarus no ASV.

1956. gadā Dayton Waaka pārcēlās uz Espoo un sāka paši izgatavot svēršanas iekārtas tirdzniecībai, vairumtirdzniecībai un ražošanai. Uzņēmuma dibinātāju Leino Molanderu uzņēmuma vadībā nomainīja viņa meita Marī-Luīza, savukārt vēl pēc kāda laika – 1995. gadā – rūpes par ģimenes izveidoto kompāniju uzņēmās Leino mazdēls Jerkers Molanders. Izaudzis uzņēmēju ģimenē, Jerkers kā vienu no galvenajām īpašībām atzīst spēju nekad nepadoties un būt pazemīgam gan grūtībās, gan uzvaras brīžos.

historia2

1998. gadā par kompānijas līdzīpašnieku kļuva Freds Rambergs, kurš kopā ar Jerkeru Molanderu sāka mērķtiecīgu kompānijas attīstību un paplašināšanu. 2000. gadā Dayton nopirka Monilaite Oy, spēcīgāko ātrās ēdināšanas nozares aprīkojuma piegādātāju, izveidojot Monilaite-Dayton Oy. Savukārt 2005. gadā Monilaite-Dayton Oy iegādājās tirdzniecības iekārtu piegādātāju Thomeko Oy, un tika izveidots Monilaite-Thomeko Oy.

palveluksessanne jo 90 vuotta

Uzņēmums kļuva par iekārtu un aprīkojuma piegādātāju plaša patēriņa tirgum, un atgriežoties pie sava sākotnējā nosaukuma DAYTON 2015. gadā, uzņēmums zināmā mērā ir atgriezies pie savām saknēm. Šodien Dayton Group nodarbina 400 darbinieku, un tās apgrozījums ir 45 miljoni eiro. Uzņēmums patlaban strādā Somijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Krievijā, Baltkrievijā un Ķīnā, turpinot arvien vairāk ieguldīt starptautiskajā tirgū, pierādot, ka Dayton Group ir uzticams biznesa partneris gan Somijā un Baltijas valstīs, gan citur pasaulē.